SG Bilişim ve Danışmanlık

Antalya SG Bilişim

Her türlü dijital ihtiyaçlarınız için size bir telefon kadar yakınız.

Network kurulum ve güncelleme

Network yazılımları

Bilgisayar ve server kurulumu

Firewall kurulum ve destek

Teknik servis

0 533 964 22 69

SG Bilişim ve Teknik Danışmanlık | Akıllı Ev Otomasyonu
15625
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15625,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Akıllı Ev Otomasyonu

Antalya akıllı ev sistemleri

Akıllı evler, otomatik fonksiyonları ve sistemleri kullanıcı tarafından uzaktan kontrol edilebilen yapılardır. Hızla gelişen teknoloji her geçen gün hayatımıza onlarca kolaylık sağlarken, tüm sektörlerde de büyük oranda etkisini göstermekte. Son günlerde hayatımızda önemli derecede etkisi olmaya başlayan teknolojik gelişmelerden biri de “Akıllı Ev Sistemleri.”

Akıllı ev sistemleri entegre bir yapıdadır ve evinizi çepeçevre sararak evinizin her noktasında etkin rolde olmanızı sağlar. Evde olmadığınız fakat aklınızın evde kaldığı zamanlar artık geride kalıyor. Akıllı ev sistemleri ile aynı evdeymişsiniz gibi evinize müdahale edebiliyor, gerekli kontrolleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akıllı ev sistemleri denildiğinde aklımıza gelmesi gereken ilk şey ev otomasyonudur. Akıllı ev sistemlerinin diğer önemli parçaları ise aydınlatma, güvenlik, ısı ve enerjidir. Bu konularda mevcut olan sistemlere detaylı bir şekilde bakacak olursak, akıllı ev kavramının aslında ne ifade ettiğini de daha detaylı görebiliriz.

Ayrıca konunun bir de tasarruf boyutu vardır: Çeşitli sensörler akıllı ev otomasyonunun olmazsa olmaz parçalarıdır. İşte bu teknoloji ile siz de ışıklarınızın hava karardığında otomatik olarak açılmasını, hava aydınlandığında ise otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece açık unutulan lambalardan fazla enerji harcanması söz konusu olmayacaktır. Hatta gece kalktığınızda, yatak odanızdan çıkarak mutfak gibi farklı noktalara yöneldiğinizde sensörlü aydınlatmalar sayesinde bu yürüyüş yolunu otomatik olarak aydınlatabilirsiniz.

Siz de hayatınıza kolaylık sağlamak ve teknolojinin imkanlarından yararlanmak istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız.

Category
SG Bilişim
Tags
akıllı ev kurulumu, akıllı ev sistemleri, akıllı otomasyon kurulumu, antalya akıllı ev otomasyonu, sg bilişim