SG Bilişim ve Danışmanlık

Antalya SG Bilişim

Her türlü dijital ihtiyaçlarınız için size bir telefon kadar yakınız.

Network kurulum ve güncelleme

Network yazılımları

Bilgisayar ve server kurulumu

Firewall kurulum ve destek

Teknik servis

0 533 964 22 69

SG Bilişim ve Teknik Danışmanlık | Yazılım Lisanslama
15614
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15614,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Yazılım Lisanslama

Üreticisi tarafından, kullanımına dair belge düzenleyen devlet makamı tarafından, belgelemeyi düzenlemeye yetkili kılınmış makamlar tarafından telifli olduğu belgelenmiş ise nesnenin kullanımı, geliştirilmesi, yeniden yapılandırılması, değiştirilmesi, alıntısının yapılabilmesi gibi hususları belirleyen belgeye yazılım lisansı denmektedir.

Telif hakkı üreticiye ait olan yazılımların, üreticinin belirlediği şartlara bağlı, süreli veya süresiz, kişi/kurum/kuruluşların kullanılmasına hak tanımasıdır. Günlük kullanım koşulları göz önünde bulundurulduğunda, Lisanslı yazılımları İşletim Sistemleri ve Paket Programları olarak tanımlamak mümkündür.

Uluslararası anlaşmalar gereğince, telif hakkına sahip üreticiden, kullanım hakkı satın alınmadan söze konu yazılımı her ne sebeple olursa olsun; kopyalamak, kullanmak ve dağıtmak yasaktır.

Ülkemizde de bu bağlamda, 3 Mart 2001 tarihinde Bilgisayar yazılımları, “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında yasal koruma altına alınmıştır. Korsan Yazılım kullanımı yasal olarak suçtur.

Kullandığınız yazılım lisanslarını yenilemek veya yeni sürüme geçirmek istiyorsanız, üretici firmalar ile aranızdaki köprüyü kurup sizin için fiyat avantajı sağlamaya çalışıyoruz.

Category
SG Bilişim
Tags
antalya lisans yenileme, antalya yazılım, lisans yenileme, sg bilişim, yazılım lisansı