SG Bilişim ve Danışmanlık

Antalya SG Bilişim

Her türlü dijital ihtiyaçlarınız için size bir telefon kadar yakınız.

Network kurulum ve güncelleme

Network yazılımları

Bilgisayar ve server kurulumu

Firewall kurulum ve destek

Teknik servis

0 533 964 22 69

SG Bilişim ve Teknik Danışmanlık | Firewall Kurulumu
15611
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15611,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Firewall Kurulumu

Firewall çalışma mantığı oldukça basittir. Ağ yöneticisi tarafından oluşturulan “güvenli liste” içerisindeki tüm trafik, herhangi bir engele maruz kalmadan ağınıza iletilir. Güvenli listede olmayan trafik ise bloke edilerek ağınıza erişmesi engellenir ve tarafınıza bilgi verilir.

Bazı firewall yazılımları veya firewall cihazları bazen bir Proxy sunucusu ile birlikte çalışırlar. Eğer “Proxy firewall” kullanıyorsanız; gelen ve giden trafiğiniz hedefe iletilmeden önce bir Proxy sunucusunda kontrol edilir.

Firewall Neden Gereklidir?
Her şeyden evvel firewall, izinsiz uzaktan erişime karşı sizi korur. Sizin haberiniz olmadan herhangi bir yöntemle ağınıza girmeye çalışan yetkisiz kişiler; güvenlik duvarı tarafından belirlenir ve bu girişler engellenir. Dolayısı ile ağınıza girmeye çalışan anonim kişilere karşı alabileceğiniz en kesin güvenlik önlemlerinden biridir.

Özellikle yüksek sayıda personel istihdam eden, iç ve dış haberleşmesinin büyük bir bölümünü elektronik posta ile çözen firmalarda; e-posta trafiğini denetlemek ve e-posta ile ağınıza sızabilecek zararlı yazılımlardan korunmak oldukça zordur. Güvenlik duvarı yazılımları; elektronik postalardan gelecek virüsleri ağınıza girmeden engelleyeceği gibi , istenmeyen içerikleri barındıran spam mesajlar engellenir ve daha güvenli bir mail trafiği sağlanır.

Oyun sunucuları virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların dağıtım merkezidir. Birçok virüs bilgisayarınıza oyun sitelerinden bulaşır. Özellikle bilinçsiz internet kullanıcıları tarafından bu virüsler; oyunun bir parçası zannederek bilgisayarına indirebileceğinden dolayı, internet üzerinde oynanan online oyunlar firewall ile daha güvenli hale gelir.

Personelinizin veya aile fertlerinizin istemediğiniz siteleri gezmesini istemiyor iseniz, kesinlikle güvenlik duvarı yazılımı kullanmalısınız. Firewall ile uygunsuz içerikleri engelleyin ve ağınızdaki kişilerin internetten amacı doğrultusunda faydalanmasını sağlayın.

Category
SG Bilişim
Tags
antalya firewall kurulumu, antalya güvenlik yazılımı, firewall, firewall kurulum, güvenlik duvarı, güvenlik yazılımı, sg bilişim